Harun Yahya

''Yaratılış bilim değildir, dolayısıyla bilim ile birlikte okutulmaması gerekir'' iddiasına cevap


25 Ocak 2011 tarihli NTV evrim programında panik içinde oldukları açıkça görülen Darwinistler, evrimin bilim olduğu yönündeki sahtekarca iddiayı inandırıcı kılabilmek için yine tarihi ididalarını yinelemiş ve “Yaratılış'ın bilim olmadığı” yalanını gündeme getirmişlerdir.

Bu iddia genellikle, gerçek bilimsel delillerle karşılarına gelen Yaratılış savunucularıyla tartışmaktan kaçmak, insanların karşısında küçük düşmekten kurtulabilmek için Darwinistlerin çok yoğun kullandıkları bir savunma mekanizmasıdır.

Darwinizm ve ateizmin dünyadaki en baş savunucusu olan Richard Dawkins de, gerçek bilimsel deliller karşısında çok ağır bir yenilgi alacağını bildiği için Sayın Adnan Oktar’ın karşısına çıkmaktan şiddetle kaçmıştır, hala da kaçmaktadır. İlkokul, ortaokul çocuklarıyla, papazlarla, rahiplerle tartışan Dawkins’in, Sayın Adnan Oktar’ın karşısına çıkmaktan korkmasının sebebi, "Yaratılış'ın bilimsel olmadığı" yalanı değil, tam tersine, her alandaki bilimsel delillerin Yaratılış'ı ispat ediyor olmasıdır. Dawkins, Sayın Adnan Oktar’ın karşısında 1-2 dakika içinde yenileceğini çok iyi bilmektedir.Dawkins’e defalarca karşılıklı tartışma talebinde bulunulmuş ve İngiliz The Times gazetesinde bir ilan ile kendisine bu çağrı tekrar yapılmıştır. Fakat Dawkins, tüm diğer Darwinistler gibi yenilginin korkusu ile tartışmaktan çekinmiştir.

 

Bilimi yaratan Allah'tır ve Allah bilim ile bize herşeyinasılyarattığını göstermektedir

Bilimin her dalı, YÜCE RABBİMİZ’İN TÜM VARLIKLARI NASIL YARATTIĞINI GÖSTERİR. Her bir keşif, bu muazzam yaratılıştaki detaylardan bir yenisini verir.

Genetik bilimindeki gelişmeler genlerdeki olağanüstü düzenli ve akıllı yapıyı ortaya koymuştur. KROMOZOMUN NEFES KESİCİ YAPISI, İÇİNDE BİNLERCE KİTABIN BARINDIĞI BİR KÜTÜPHANE OLMASI VE BU KÜTÜPHANEDEN İNSAN BEDENİNE TRİLYONLARCA TANESİNİN YERLEŞTİRİLMİŞ OLMASI OLAĞANÜSTÜ BİR MUCİZEDİR. Bunlara tesadüf diyen anlayış yok olmaya, küçük düşmeye ve yenilmeye mahkumdur. Bu olağanüstü ve hayranlık uyandırıcı sistem, tüm varlıkların ve tüm alemlerin Tek Sahibi ve kusursuz Yaratıcısı olan Yüce Allah’ın eseridir.

DARWİNİSTLER TEK BİR PROTEİN KARŞISINDA ACİZDİRLER. Tek bir proteinin varlığını, ortaya çıkışını açıklayamamaktadırlar. Hücrenin sadece küçük bir parçasını oluşturan bu muazzam yapı, olağanüstü derecede akıllı ve şuurludur. Bu yapı ve bu şuur, asla ve kesinlikle Darwinistlerin tesadüflerle açıklayabileceği bir şey değildir. Buradaki aklın ve kusursuzluğun tek Sahibi, tüm varlıkları yoktan yaratan Yüce Allah’tır.

Canlılardaki tüm moleküler sistemler, tüm yapılar, benzeri günümüzdeki teknolojiyle dahi taklit edilemeyen üstün mekanizmalar birer şaheserdirler, sanat eseridirler. Bilim sürekli olarak bu kompleksliği, muhteşem aklı, kusursuz düzeni ve insanın aklını aşan mükemmel detayları ortaya çıkarmaktadır. Dolayısıyla bilim sürekli olarak insanı da yaratan, insandan çok daha üstün ve kusursuz olan bir Aklın ve İrade’nin varlığını bizlere göstermektedir. Bu Güç, Kudret, Akıl ve İrade her şeye Yaratılışını veren üstün ve güçlü olan Cenab-ı Allah’a aittir.

Bunu inkar etmeye çalışanlar, aslında bu hayranlık uyandırıcı aklın tek Sahibi’nin Yüce Rabbimiz olduğunu çok iyi bilirler. İnkarları ve itirazları yalnızca büyüklük hissindendir. Yoksa yeryüzündeki deliller, inkar edebilecekleri gibi değildir ve bu delillerin tümügücü herşeye yeten sonsuz Kudret Sahibi Allah’ın varlığına işaret eder.

Allah, inkar edenlerin bu durumunu ayette haber vermiştir:

Vicdanları kabul ettiği halde, zulüm ve büyüklenme dolayısıyla bunları inkar ettiler. Artık sen, bozguncuların nasıl bir sona uğratıldıklarına bir bak. (Neml Suresi, 14)

 

Yaratılış gerçeğine karşı getirilen tüm açıklamalar mutlaka yenilgiye uğrayacaktır

Yüce Allah, üstün yaratmasını ve sonsuz güzellikteki eserlerini yerde, gökte ve tüm varlıklarda tecelli ettireceğini ve insanların bunu araştırıp göreceklerini haber vermiştir:

Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Al-i İmran suresi, 191)

Dolayısıyla bilim ile keşfedilen ve tüm insanları hayret ve hayranlık içinde bırakan tüm bu yapılar Allah’ın bize sunduğu delillerdir. Buna başka açıklamalar getirmeye çalışanlar her zaman başarısız olmuş, mutlaka yenilgiye uğramıştır. Çünkü yeryüzündeki ihtişamlı Yaratılış'ın tek Sahibi Yüce Allah’tır. Yüce Allah’ın vaadi gereği batıla dayanan her açıklama yerle bir olup gidecektir:

De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur." (İsra Suresi, 81)

Hayır, Biz hakkı batılın üstüne fırlatırız, o da onun beynini darmadağın eder. Bir de bakarsın ki, o, yok olup gitmiştir. (Allah'a karşı) Nitelendiregeldiklerinizden dolayı eyvahlar size. (Enbiya Suresi, 18)

De ki: "Benimle sizin aranızda şahid olarak Allah yeter. O, göklerde ve yerde olanı bilir. Batıla inanan ve Allah'ı inkar edenler ise, işte onlar hüsrana uğrayanlardır." (Ankebut Suresi, 52)

Bilim Allah'a iman edenler içindir. Bilim samimi dindarlara fayda getirir. Allah Kuran'da sivrisineğe (Bakara Suresi, 26), balarısına (Nahl Suresi, 68) dikkat çeker. Bir yörünge üzerinde hareket eden yıldızlara (Zariyat Suresi, 7), suyun yüzünde gezen gemilere (Hac Suresi, 65) dikkat çeker. Allah Kuran'da, yeşeren yapraklara (Enam Suresi, 59), yedi kat gökyüzüne (İsra Suresi, 44) dikkat çeker. Allah, Kuran'da iman edenlerin bu iman delillerine karşı dikkatli olmalarını ister. İnsan, bilim ile araştırdıkça bu dikkat çeken yapıların derinliklerini keşfeder. Bir sivrisineğin borusunu nasıl bir anestezi yöntemi ile yerleştirdiğini, o lokal anestezinin meydana geldiği yerdeki maddenin moleküler yapısını bize bilim verir. Yeşil yaprağın gerçekleştirdiği fotosentez mucizesi, gemileri yüzdüren sularda var olan fizik kanunları, gökte asılı duran ve -Allah'ın dilemesi dışında- asla dengesini bozmayan devasa gök cisimleri bilimin bize gösterdiği gerçeklerdir. Kuran'da haber verilen her şeyi bilim bize kanıtlar. Dolayısıyla vicdanıyla ve aklıyla düşünebilen bir insan, Kuran'daki tek bir örnekten, Allah'ın Yüce Varlığını hemen kavrar.

İman hakikatleri, bilimin bize gösterdiği hediyelerdir. Allah'ın muhteşem bir nimetidir. Allah, üstünlüğünü, büyüklüğünü, yüceliğini göstermek için bilimi vesile eder. Bilimi de, bilimsel yasaları da, bilimin keşfettiklerini de yaratan alemlerin Rabbi olan Allah'tır.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."