Harun Yahya

Kuveyt, Kuveyt haber ajansı (KUNA), 25 Nisan 2008

1)   Kuveyt'te yapılacak 4. İslam Dünya Ekonomik Forumu'nun önemi nedir?
 
İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesine öncü olan her türlü girişim çok önemli ve değerlidir. Kuveyt’te yapılmakta olan 4. İslam Dünya Ekonomik Forumu da bu açıdan son derece kıymetli bir toplantıdır. İslam ülkelerini ortak bir amaç için biraraya getirmek, tüm Müslümanların birbirinin kardeşi ve destekçisi olduğunu hatırlatmak her müminin sorumluluğudur. Günümüzde İslam alemi çeşitli sıkıntılarla karşı karşıyadır. Ancak bu sıkıntıların her biri, aydınlık bir geleceğin alametidir. Söz konusu sıkıntıların gün geçtikçe büyümesi ve artması da, aydınlığın daha da yaklaştığının işaretidir inşaAllah. Müslüman dünyasının kurtuluşu ve geleceği, Peygamber Efendimiz (sav)’in sünnetinin ve Kuran ahlakının eksiksiz yaşandığı bir İslam Birliği’nin tesis edilmesindedir. Aslında bir gönül birliği olan İslam Birliği, tüm Müslümanlar için bir çıkış yolu olacaktır. İslam Birliği’nin kurulmasıyla tüm ekonomik sorunlar ortadan kalkacak, bereketli, aydınlık ve ferah günler yaşanacaktır. İslam alemi asırlardır özlemi içinde olduğu kutlu bir döneme kavuşacaktır. Üstelik İslam Birliği sadece Müslümanların değil, diğer dinlerden ve inançlardan insanların da rahat ve huzurlu yaşamasına vesile olacaktır. Çünkü bu birliğin kurulmasıyla dünya barışı için çok ciddi bir adım atılacaktır.
 
2)   4. İslam Dünya Ekonomi Forumu’nun en önemli hedefleri nedir?
 
Günümüzde Müslümanlara düşen en önemli sorumluluklardan biri tüm farklılıkları ve düşünce ayrılıklarını bir kenara bırakarak, sevgi ve merhamete dayalı bir birlik inşa etmektir. İslam dünyasının yaşadığı sıkıntıların hepsi, birlik ve dayanışmayla hemen ortadan kalkacak sıkıntılardır. Eğer Müslümanlar Allah rızası için, hiçbir dünyevi beklenti içinde olmadan, Kuran ahlakına ve Peygamberimiz (sav)’in sünnetine bağlılık göstererek birlik içinde hareket ederlerse, Allah’ın izniyle çözüme kavuşmayacak hiçbir sorun olmaz. Müslümanların beraberlik ruhu içinde olmaları Allah’ın Kuran’da bir emridir. Peygamber Efendimiz (sav)’in hepimize vasiyetidir. Unutmamak gerekir ki, Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Bir mümin için, diğer bir müminin sıkıntı içinde olması, yardıma ihtiyacı olması çok önemli bir konudur. Çünkü müminler, mümin kardeşlerinin nefislerini kendi nefislerinden önde tutarlar. Ekonomik sorunları değerlendirirken de bu gerçeği asla göz ardı etmemek gerekir. Allah herşeyi bir hikmetle ve hayırla yaratır. Bugün dünyada ve özellikle İslam aleminde karşılaşılan ve zahiren sorun gibi görünen her gelişme, Rabbimiz’in kaderde takdir ettiği, birer imtihan olarak yarattığı olaylardır. Her mümin, bu olaylarla Kuran’a uygun hareket edip etmediğiyle, Allah’ın emrettiği ahlakı yaşayıp yaşamadığıyla, Peygamber Efendimiz (sav)’e sadakat gösterip göstermediğiyle denenir. Bu nedenle, bu önemli toplantıda ele alınan konuları değerlendirirken de bu hayati gerçeği asla unutmamak gerekir.
 
3)   Bu forumdan sonra ne tür sonuçlar çıkabilir?
 
Herşeyden önce tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğe davet edilmesi önemlidir. Bu Forum, Müslümanların birlik içinde hareket ettiklerinde ne kadar önemli ve etkili bir güç haline geleceklerini göstermesi bakımından da, Allah’ın izniyle, güzel bir örnek olacaktır. Allah Kuran’da iman edenlerin Kendisi’nin yolunda “Birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak” hareket etmelerini emretmektedir. Müslümanların üzerinde, dünyanın dört bir köşesinde yaşanan açlığın, sıkıntının, yokluğun sorumluluğu vardır. Bunun için yapılması gereken bu sorunlara sebep olan temel noktayı tespit etmek gerekir. Şiddetin, terörün, zulmün, yokluğun, çatışmaların dünya genelinde yaygın olması, yeryüzünün fitneyle dolu olduğunu göstermektedir. Böyle bir durum karşısında Müslümanların aralarında sorun haline gelmiş birçok konu önemini yitirmektedir. Tüm bu zulüm ve dejenarasyon, Allah’ın varlığını ve birliğini inkar eden, ahiret gününe inanmayanların kurmuş oldukları batıl sistemlerden güç bulmakta ve gelişip yayılmaktadır. Buna karşılık Müslümanların yapması gereken iyilikte ittifak etmektir. Allah’ın izniyle bu ittifak, inkarcı ideolojilerin fikren mağlup olmasının en önemli aşamalarından biri olacaktır.
 
 
4)   İslam Birliğinin kurulması ekonomik sıkıntılara nasıl çözüm oluşturabilir?
 
İslam Birliği'nin tesis edilmesiyle, tüm Müslüman ülkelerin sahip oldukları yer altı ve yer üstü kaynakları, ticaret alanları en iyi şekilde değerlendirilecek, kültürel değerler ön plana çıkacaktır. Serbest ticaret alanlarının oluşturulması, bölgesel ticari anlaşmaların gündeme gelmesi ve gümrüklerin kaldırılması gibi uygulamalar sayesinde ekonomik ve sosyal kalkınma sağlanacaktır. Ortak savunma paktları sayesinde güvenlik daha rahat sağlanacak, uyuşmazlıklar kolaylıkla çözümlenecektir. Ortak savunma imkanı her bir ülkenin askeri giderinin daha aza indirilmesine, böylece bu alana yapılacak yatırımların kültür ve eğitim alanına kaydırılmasına imkan tanıyacaktır. İslam bayrağı altında ittifak eden ülkelerin her biri, hem dünyada istikrar ve düzenin sağlanmasına katkıda bulunacak, hem kendi ekonomilerini ve askeri konumlarını koruma altına alacak, hem de uluslararası sahada daha etkin bir rol üstleneceklerdir. Yapılacak ortak yatırımlar ve ortak girişimler bu noktada önemli bir adım olacaktır. Ortak girişimler sayesinde, hem ülkeler karşılıklı olarak birbirlerinin tecrübelerinden istifade edecekler, hem de oluşturulan yatırım sahaları her iki tarafın ekonomisi için de gelir kaynağı olacaktır. Müslüman ülkelerin birbirlerine ekonomik destek vermeleri, İslam ahlakının gereğidir. İhtiyaç içinde olana yardım etmek ve sosyal dayanışma Müslümanların önemli özelliklerindendir. İslam dünyasının imkanlarını ve gücünü birleştirmesini sağlayacak ortak girişimlerle, yüksek teknoloji ürünü olan pek çok malzeme Müslüman ülkelerde de üretilebilecektir. Oluşturulacak İslam ortak pazarı sayesinde, bir ülkede üretilen ürünler, gümrük, kota gibi sınırsal engellere takılmadan bir diğer ülkede kolaylıkla pazarlanabilecektir. Ticaret alanı genişleyecek, tüm Müslüman ülkelerin pazar payı artacak, ihracat gelişecek; bu, Müslüman ülkelerdeki sanayileşme sürecini hızlandıracak, ekonomide sağlanacak kalkınma ile teknolojide de gelişme yaşanacaktır. Müslüman ülkeler diğer yatırım gruplarına karşı ortak bir güç olarak hareket edebilecek ve küresel ekonominin önemli bir parçası haline geleceklerdir.

Bunun sağlanması ise, öncelikle İslam ülkelerinin gerçek Kuran ahlakının ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetinin gerektirdiği ahlak yapısını toplumlarında yerleştirmeleri, kısacası İslami bir kültürel uyanışla mümkündür. İslam Birliği, hem bu kültürel uyanışa, hem de onun sonuçları olan siyasi ve ekonomik iş birliklerine öncülük etmelidir.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."