Harun Yahya

Darwinizmin yaygara ve demagoji yöntemleri


Darwinizm’i kanıtlayan tek bir tane bile delil yoktur. İşte bu nedenle Darwinistler, tam 150 yıldır bilimsel delil getirmek yerine farklı bir yöntem kullanırlar: Yaygara ve demagoji.

 

-          Darwinistler, evrim teorisinin bir sahtekarlık olduğunu gizleyebilmek için her yola başvururlar. Evrimi sorgulayan, anti-Darwinist görüşü savunan profesör ve bilim adamlarını alelacele görevden alır ve onları sustururlar.

 

-          Darwinizm sahtekarlığını, son derece karmaşık bilimsel bir gerçekmiş gibi göstermeye çalışırlar. Karışık formüllerle, anlaşılmayan kelimelerle insanları aldatmaya çalışırlar. Bilimsellikle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, bilimselliği ve insanların bilime olan saygısını kullanırlar.

 

-          Demagoji lafazanlığı yapar, karşıt görüşlere bilimsel cevaplar vermek yerine şarlatanlıkla cevap verirler. Kesin, somut bilimsel delillere hiçbir gerçek bilimsel delil getiremedikleri için güya espiri tarzında, güya alaycı ve münasebetsiz bir üslup kullanarak kendilerince Yaratılışı ispatlayan kesin delilleri geçersiz kılmaya çalışırlar. Açık deliller ortadayken, bu yöntemle insanları aldatabileceklerini düşünürler.

 

-          İnsanların düşünmelerini ve gerçekleri araştırmalarını engellemeye çalışırlar. Ancak bu şekilde Darwinizm sahtekarlığının keşfedilemeyeceğini zannederler. Demagojik anlatımlarla ve garip formüllerle boğulmuş, karışık, anlaşılmaz yazılarla insanları düşünmekten alıkoymaya çalışırlar.

 

-          Yabancı Darwinizm yanlısı yayınlar bunun en iyi örnekleridir. Bu yayınların hiçbiri “evet Yaratılış’ı destekleyen 100 milyon fosil var. Biz de buna şu şekilde cevap veriyoruz” diyememektedirler. Canlıların milyonlarca yıl önceki hallerinin olduğu gibi saklandığı amberlerden hiç bahsetmemektedirler. Bunların tümünün Darwinizm’i yok ettiğini bildiklerinden bu konuları hiç açmamaktadırlar. Yalnızca bol bol, bilimsel delillerden uzak, anlaşılmaz demagojilere başvurmaktadırlar.

 

-          Anti-Darwinist görüşteki öğrencilerin okullardan atılması için dayatma uygularlar. Örneğin son dönemlerde The Observer gazetesinde yayınlanan konu ile ilgili makalede Darwinist bilim adamlarının, “eğer din, öğrencilerin evrimi kabul etmelerini engelliyorsa, bu öğrencilerin üniversitede kalmaları için bir anlam yok” dedikleri belirtilmektedir. Bu da Darwinist yıldırma ve sindirme yönteminin Darwinist ağızlardan en net açıklamasıdır.

 

-          Darwinistlerin en sık kullandıkları demagoji yöntemlerinden biri, Harun Yahya’nın tüm dünyayı sarsan eşsiz eserlerinin maddi kaynağının yabancı ülkelere dayandığı iddiasıdır. Son olarak Observer gazetesinde çıkan haberde söz konusu çalışmaların Suudi Arabistan destekli olduğu iddia edilmiştir. Oysa Suudi Arabistan’ın evrim konusuna hiç önem vermediği, devletin evrime karşı bir politikasının olmadığı açıkça görülmektedir. Eğer Suudi Arabistan hükümeti gerçekten evrime karşı bir çalışma yürütmek istese, kuşkusuz ki bunu Türkiye’de yapmayacaktır. Bunun bir anlamı yoktur. Suudi hükümetinin elindeki para da imkan da, kendi ülkesinde kapsamlı bir çalışma yapması için yeterlidir. Darwinistlerin bu yönde yaptıkları demagoji son derece mantıksız, hatta komiktir.

 

-          Yine aynı gazetede Türkiye’de fakir okulların Harun Yahya’nın kitaplarına müteşekkir oldukları iddia edilmiştir. Bu da başka bir demagoji yöntemidir. Harun Yahya’nın kitapları bilimsel değeri olduğu için, kesin gerçekleri açıkça gösterdiği için bütün dünyada okunmaktadır. Zengin Avrupa ülkeleri ve Amerika, bu kitapları en fazla okuyan ülkelerdir. İnsanlar, doğruları gösterdiği için bu kitapları severek almaktadırlar. Darwinistler, yalnızca bu gerçeği hazmedememektedirler.

 

-          Darwinist bilim adamlarının konuşmaktan korktuklarının söylenmesi de yine aynı demagojinin bir parçasıdır. Gerçekte bilim adamları Yaratılış savunucularıyla konuşmaktan korkmamaktadırlar. Onların korkuları Yaratılışı ispat eden milyonlarca delile rağmen Darwinizm lehinde tek bir delil sunamamalarına dayanmaktadır. Ellerinde bilimsel delil olsa kuşkusuz ki bu tip tartışmalara katılmamaları için bir sebep yoktur. Yaratılış gerçeğini ispat eden 100 milyon fosile cevap verememektedirler, proteinin tesadüfen oluşamayacağını itiraf edememektedirler. Herhangi bir tartışma sırasında açık, kesin, bilimsel gerçeklerle karşılaşacaklarını bilmektedirler. Ve bunlara verebilecek hiçbir cevapları yoktur.

 

-          Yine Observer gazetesinde yer alan Avrupa Konseyi’nin Yaratılış Atlası’nın okullarda okutulmamasına yönelik girişimi de Darwinistlerin sözde sindirme yöntemlerinin en bilinenlerindendir. Kitapları yasaklayarak insanlara bilimsel gerçeklerin ulaşmayacağını zannetmektedirler. Oysa okullarda tek taraflı Darwinizm’in anlatılması, karşıt görüşe yer verilmemesi Darwinistler adına utanç vericidir. Felsefe okullarında bile, komünizm anlatılırken bunun karşıt fikri olan faşizm de anlatılmaktadır. Evrenin oluşumu ile ilgili olarak Big Bang teorisi anlatılırken bunun karşı iddiaları da anlatılmaktadır. . Bu örnekte ise durum çok daha vahimdir. Çünkü Yaratılış bilimsel kanıtlarla ispat edilmiş bir gerçekken, Darwinizm bir safsatadır.

 
Eğer Darwinistlerin ellerinde teorilerini kanıtlayacak deliller olsaydı ve Darwinistler teorilerinin doğru olduğuna samimi olarak inansalardı, demagojiye başvurmaya, Yaratılış delillerini gizlemeye çalışmaya, bilim adamlarını ve Yaratılış savunucularını sindirmeye çalışmaya kuşkusuz ki ihtiyaç hissetmezlerdi. Darwinistlerin yasaklarının, alaycılıklarının, uzun demagojik anlatımlarının, tartışmaya girmemelerinin temel sebebi Darwinizm’in büyük bir safsata, dünyayı 150 yıldır aldatmış bir aldatmaca olmasındandır. 

Fakat bu yasaklamalar, yaygaralar ve demagojiler, dünyaya Yaratılışı destekleyen 100 milyon fosilin var olduğunun açıklanması ile son bulmuştur. Artık insanlar Güneş’i görmüşlerdir. “Dışarısı hala karanlık” telkinini vermeye çalışmak bir fayda vermemektedir. Bilimsel gerçekler tüm dünyanın gözlerinin önündedir. Darwinist yalan deşifre olmuştur. Artık Darwinistler hangi demagoji yöntemini kullanırlarsa kullansınlar Allah’ın izniyle mutlaka yenilgiye uğrayacaklardır.

Masaüstü Görünümü

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."